Nikdy som nebola príliš veľký turistický nadšenec. No napriek tomu som si hovorila, že nech sa deje čokoľvek, ja sa do hôr ani nikdy nevyberiem. Napriek tomu som nečakala, že si nájdem partnera, ktorý to bude doslova milovať. Skutočne, hory sú jeho život a práve preto som mala obavy, že začne ťahať na rôzne túry aj mňa. Keď to prišlo, musela som mu narovinu povedať, že so mnou si veľa srandy neužije. Že ja neviem chodiť tri hodiny v jednom kuse a proste musím oddychovať vždy, keď to bude možné. Povedal, že to rešpektuje, no ja si tým teda nie som celkom istá.

vak modrý

Vedela som, že budem musieť tuho rozmýšľať nad tým, čo si so sebou na takú turistiku vezmem. Predsa len, turistika je niečo, na čo sa človek potrebuje pripraviť, aby vedel, čo ho čaká. A mňa toho teda čakalo skutočne veľmi veľa.

Môj partner však asi nečakal, že si so sebou na turistiku vezmem nafukovaci vak. Nechcel, aby som ho so sebou brala, no povedala som muž, že buď pôjdem aj s ním, alebo nepôjdem vôbec. To mal už bohužiaľ smolu. Našťastie sa jeho prognózy o tom, že ho nebudem vládať nosiť, nevyplnili, pretože je skutočne veľmi ľahký a spratný a práve preto som nemala problém ho so sebou zobrať. Aby toho nebolo málo, keď sme si robili prestávky a ostatní sedeli na kmeni, ja som si pekne sadla práve naň. Viem, že mi určite aj závidel, no neprekonal svoje ego a nespýtal sa ma či si nemôže prisadnúť.

zelený vak

Občas stačí skutočne maličkosť, aby človek pochopil, že turistika môže byť aj fajn. Ide len o to, ako sa na to pozriete a aký prístup zvolíte. Ja si myslím, že všetko môže vždy dopadnúť aj horšie. No a práve preto som rada, že sa viem zariadiť aj sama. So svojím pohodlím. Veď prečo by som si to nemohla užiť po svojom a s vecou, ktorá sa hodí aj na turistiku, aj na doma? Je to predsa iba na mne a na mojom pohodlí, tak čo viac chceme?

You may also like