Ruku na srdce, koľkokrát ste za uplynulý rok pomysleli na čistenie odpadov. Koľkokrát, pokiaľ bývate v rodinnom dome, ste pomysleli na stav vašich potrubí, či kanalizácie a koľko odpadu, ktorý ich upcháva ste už vyhodili do záchoda alebo výlevky? Odpadové rúry, potrubia, či kanalizácie nevzbudzujú úplne najpríjemnejšie myšlienky, a preto na ne nemyslíme vôbec, až do momentu, kedy nám ich upchatie spôsobuje nepríjemnosti alebo dokonca škody. Tím sa dá predísť, ak zveríte svoje potrubia odborníkom.

potrubie čistenie odpadov

Firma AB-Krtkovanie je špecialistom na čistenie odpadov a záchranu vášho majetku. Možno sa to zdá prehnané, no príliš zanesené a nepriechodné potrubie môže skončiť havarijnou situáciou, kedy vám voda prerazí do domu. Riešenie takýchto škôd vás vyjde určite drahšie, ako občasná kontrola stavu vašich potrubí, či kanalizácie. Samozrejme pomoc existuje aj v prípade, že sa nejaký problém, ako napríklad zlá priechodnosť potrubia vyskytne a môžete si byť istí, že na jeho vyčistenie bude použitá špičková technika.

Najčastejšie využívané možnosti uvoľnenia potrubia sú vysokotlakové a elektromechanické čistenie. Rozdiel medzi nimi je v tom, že zatiaľ čo pri elektromechanickom čistení sa do potrubia spúšťa oceľová struna, ktorá pomocou rotovania a vibrácií uvoľní usadeniny z potrubia, pri vysokotlakovom čistení sa využíva tlakové čerpadlo a hadica s tryskou. Obe tieto techniky nevyžadujú vstupovanie do šachty a riziko poškodenia potrubia je minimálne.

pomoc s inštalatérskymi prácami

Upchatie potrubia však nie je jediným problémom, s ktorým vám profesionálna firma dokáže pomôcť. Ponúkajú aj rôzne inštalatérske práce, výmenu, či osadenie sanity a vychytávkou je aj TV monitoring potrubia, pri ktorom je doňho spustená kamera, ktorá odhalí možné poškodenia a usadeniny. V neposlednom rade existuje aj skvelá služba, najmä pre majiteľov starších domov, ktorí nemajú plány potrubí a potrebujú vedieť kadiaľ vedú. Trasovanie potrubia pomáha okrem trasy potrubia zistiť aj jeho hĺbku a prípadné poruchy.

You may also like