Ešte len si pomaly zvykáme na pomerne čerstvú technológiu podporujúcu rozlíšenie 4K, už nám na dvere klope ďalšia revolučná novinka, televízie s možnosťou rozlíšenia obrazu v kvalite 8K a umelou inteligenciou. To už nie je žiaden žart, ale dvojnásobná kvalita rozlíšenia, ktoré aktuálne považujeme za vrchol technickej dokonalosti. Pôjde o nové televízie značky Samsung, ktoré sa na náš trh dostavia už koncom septembra.

android

Úvodom som sa snažil detailne, čo najviac k veci, no pritom v skratke opísať podstatu tohto článku, ale táto nová televízia si jednoducho žiada obšírnejší popis a to predovšetkým na základe objasnenia jej skvelých a inovatívnych vlastností, nakoľko rozlíšenie 8K je iba jednou z viacerých priorít a silných stránok, na aké sa v prípade tohto produktu môžeme tešiť.

•         Ešte predtým, než TV vôbec spustíte, vás v prvom rade prekvapí jeho vizuálna stránka, predovšetkým uhlopriečka dosahujúca až neuveriteľných 85 palcov.
Takáto obrovská televízia bude disponovať dynamickým rozsahom obrazu, takisto výkonným a rýchlym čipom a umelou inteligenciou. Dostupné však budú i modely s 65 a 75 palcovou uhlopriečkou, čo sú takisto veľmi slušné rozmery, no menších verzií sa definitívne nedočkáme, pretože v prípade menších TV by technológia s dosiahnutím rozlíšenia 8K dostatočne nenaplnila svoj potenciál.

ovladač

•          A tu sa dostávame i k podstate, prečo výrobcovia zvolili novú technologickú revolúciu v podobe rozlíšenia 8K.
 V prípade najväčšieho, teda 85 palcového modelu by sa javilo súčasné top rozlíšenie 4K ako nedostatočné, respektíve na obrazovke s 85 palcovou uhlopriečkou by nemuselo fungovať a vyzerať správne. Výrobcovia tak definitívne stavili na vyššiu kartu i napriek riziku, že 8K možno ešte nebudete mať plnohodnotné využitie (na základe súčasnej absencie filmov a videí v požadovanej kvalite) a že investícia do výroby bola z finančného hľadiska náročnejšia. No pre dosiahnutie dokonalosti a nástup revolúcie vždy musela padnúť nemalá obeta i riziko, Samsung si je tohto faktu zrejme dobre vedomý. 

You may also like