Zažíva Minecraft svoj „comeback“?

Počítačová hra z roku 2010,ktorá sa rýchlo stala jednou z najobľúbenejších medzi mladšími aj staršími hráčmi,                nadobúda novú popularitu. Po pár rokoch slabších ziskov a menšieho záujmu sa zdá, že sa opäť vracia do módy.
Minecraft – v preklade kopáčske remeslo alebo baníctvo – je 3D budovateľská a strategická hra, ktorá sa snaží simulovať reálny život. Je napísaná v programe Java a v podstate celá grafika je založená na tvaroch kocky. Autorom je Švéd Markus „Notch“ Persson. Hra je dostupná v niekoľko módoch a vývojári stále pracujú na jej zlepšovaní. V predajnosti prekonala aj Tetris a je teda najpredávanejšou hrou súčasnosti. Takisto je najhranejšou hrou na serveri YouTube.meč z hry minecraft.png
Na istý čas sa zdalo, že sa na hru úplne zabudlo, a nahradili ju iné, napríklad svetovo známou sa stala hra Fortnite, ktorú niektorý prirovnávali k novému Minecraftu. To sa však niektorým skúseným a ostrieľaným hráčom priveľmi nepozdávalo. Tých určite poteší, že táto „pieskovisková“ hra  spoločnosti Mojang si pomaly berie naspäť svoju kráľovskú korunu medzi hrami.
Mojang zachytil rýchli nárast dopytu. Len za pol roka sa počet predaných kópií zvýšil na 176 miliónov, čo je o asi 30 miliónov viac ako pred rokom. Čo sa týka popularity, tiež si hra stúpla o nejaký ten schodík vyššie. Online svet sa oň opäť začal zaujímať.
Jedným z dôvodov prečo je to tak, môže byť aj fakt, že v posledných mesiacoch sa začal zvyšovať počet Minecraft hracích videí, teda youtuberi sa vracajú k tejto hre a ich fanúšikovia si na nesťažujú. Aj najväčší kanál Felixa Kjellberga – PewDiePie sa do nej pustil a už asi 2 mesiace sa zameriaval iba na ňu. To sa mohlo stať hnacou vlnou pre jej vzostup a záujmu iných známych mien internetu o túto pomerne jednoduchú zábavku.screenshot z videohry.png
Ak nepatríte medzi „veteránov“ Minecraftu a ešte ste si ju nezahrali, teraz je azda ten správny čas dať jej šancu. Do hry sa stále pridávajú novinky, a nájdete v nej všetko možné. Hra je vhodná aj pre mládež, ale ako pri väčšine takýchto aktivít si treba dávať pozor a nestať sa závislým.

You may also like