Spí sa vám na vašom matraci dobre? Zvláštne je, že si niekedy ani neuvedomujeme, že sa nám vlastne nespí až tak dobre. Zvykneme si na to, čo pod sebou v noci máme a naša hlava to nejako prestane riešiť. Postupne to prestane riešiť aj telo, čo však neznamená, že si takto neškodíme. Ak neviete objektívne posúdiť, čo je váš spánok dostatočne kvalitný, skúste si položiť nasledujúce otázky. Ak si aspoň štyrikrát, odpoviete „NIE“, mal by ste popremýšľať nad výmenou posteľného matracu, pretože pre vás asi nie je ideálny.Žena v ružovom svetri leží na bruchu na posteli.jpg
 
Cítite sa ráno plní energie?
Ak nie, znamená to len jedno, a to, že vaše noc nie sú také, aké by mali byť. V drvivej väčšine prípadov ide práve o nevhodný matrac. Môže byť preležaný, príliš tvrdý alebo naopak, príliš mäkký.
 
Viete po zobudení vstať okamžite z postele?
Ak sa zobudíte a vete vstať z postele bez toho, aby ste sa museli niekoľko minúť naťahovať, matrac je dobrý. Ak sa však cítite ako polámaná doska, je viac než jasné, že matrac dobrý nie je. Ak máte počas noci telo v polohe, ktorá je pre vás vyhovujúca, neexistuje jediný dôvod, aby ste sa ráno cítili dolámaní. Výnimkou samozrejme je, ak trpíte ochoreniami chrbtice alebo kĺbov.
 
Tešíte sa do svojej postele?
Nie, to nie je žart. Naše podvedome nám vie toho o nás samých, povedať veľmi veľa. Podľa viacerých vedeckých výskumov platí naozaj to, že človek, ktorý sa do svojej postele teší, spí na dobrom matraci a v dobrej posteli. Na túto otázku si najlepšie odpoviete vtedy, ak budete môcť spať aj niekde inde ako vo svojej posteli. Hovoríme napríklad o niekoľkodňovej  dovolenke alebo pracovnej ceste. Zamyslite http://imagazine.sk/zamyslite-sa-dvakrat-predtym-nez-donutite-ludi-k-pohybu/ sa nad tým, č ste sa do postele tešil viac mimo domova alebo doma.Vankúš s nápisom adventure položený na posteli.jpg
 
Vyzerá váš matrac na pohľad dobre?
Matrac, ktorý spĺňa všetky požiadavky nášho tela, by mal tak  vyzerať. Ak v strede vidíte preležaninu, poťah je zodretý a trčia z neho nitky, nie je na škodu, zamyslieť sa nad výmenou matracu. To isté platí aj o nadmerne zašpinenom matraci alebo o takom, ktorý je pokrútený do zvláštnych tvarov.

You may also like