Bielkovinova dieta je na jednej strane veľmi dobrým spôsobom na chudnutie aj celkovú detoxikáciu organizmu, no na strane druhej dá vášmu telu poradne zabrať, a to tak, že možno ostanete veľmi prekvapení. Jednou z hlavných vecí, na ktoré by ste nemali zabúdať počas jej dodržiavania, je poctivý pitný režim. Prečo? To vám o chvíľku vysvetlím.
 Žena v spodnej bielizni s plochým bruchom

Voda je základom každej bunky

Kým sa dostanem k tomu, prečo by ste mali piť počas bielkovinovej diéty, myslím, že je celkom potrebné povedať aspoň zopár slov k tomu, prečo je vlastne dôležité piť. Viac ako sedemdesiat percent nášho tela tvorí voda. Nachádza sa v každej bunke, v každom atóme, v každom vlase, v každom kúsku kože, očiach, orgánoch nohách a tak ďalej. Voda sa z nášho tela vyparuje, a to v pomerne dosť veľkých množstvách, napríklad človek s váhou okolo šesťdesiatich kilogramov, ktorý pracuje v práci, ktorú môžeme označiť za sedavú, za deň vypotí a vydýcha viac ako tri litre vody. to nie je málo, že ? Preto je nutné telu vodu dodávať.
 Pohár s vodou a limetkami

Prečo je dôležitá pri diéte?

Takže takto, voda je dôležitá aj mimo držania diéty, aj pri každej inej diéte, no aj pri bielkovinovej diéte. Vaše telo bude najmä v začiatkoch prechádzať mnohými zmenami, no a jedným  z „vedľajších“ účinkov konkrétne tejto redukčnej diéty, je aj detoxikácia organizmu. Ak detoxikujete, musíte všetko zlé, čoho sa vaše telo zbaví, zbaviť, inak povedané, musíte to vplaviť preč. Ak vám toxíny a iné škodliviny ostanú v tele, koledujete si o poriadny prúser. Bolesť hlavy, kožné problémy, mdloby alebo bolesť svalov, to je v podstate len začiatok. Preto, pite vodu. Koľko? Je to cca 0,35 milimetra na kilogram vašej hmotnosti https://www.zones.sk/studentske-prace/citatelsky-dennik/9640-bajka-o-psovi-a-kusku-masa/ Keďže nepoznám hmotnosť každého z vás, budete si to musieť vypočítať sami. nie je to nič komplikované, vaša váha krát 0,35 ml vody, teda tekutín. káva a čaj sa do pitného režimu nepočítajú.

You may also like